پورتال اداره کل آموزش وپرورش خراسان جنوبي
کدمطلب: HSbtrJd1      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۱۹ ۱۴:۱۷:۴۳      تعداد بازديد اين صفحه:  ۱۵۴
رئیس انجمن ورزش های زورخانه ای دانش آموزی کشور خبر داد:

پیام ورزشهای زورخانه ای تکریم حریم و حرم است

رئیس انجمن کشتی پهلوانی و ورزش های زورخانه ای دانش آموزی کشور گفت: پیام ورزشهای زورخانه ای تکریم حریم و حرم است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان جنوبی، استاد محمد هادی گنجی صبح امروز در گفتگو با اصحاب رسانه اظهار کرد: از بین دانش آموزان شرکت کننده در نهمین جشنواره کشتی پهلوانی و زورخانه ای 30 نفر به اردوی تیم ملی راه می یابند.

وی، با اشاره به وزن کشی کشتی پهلوانی در بعد از ظهر امروز تصریح کرد: کشتی پهلوانی در چهار وزن و به دو صورت آزاد و کشتی زور خانه ای برگزار می شود.

رئیس انجمن کشتی پهلوانی و ورزش های زورخانه ای دانش آموزی کشور ادامه داد: در بخش آزاد اوزان 76 تا 85 کیلو و 85 تا یکصد کیلو گرم رقابت می کنند و در کشتی پهلوانی زورخانه ای اوزان 40 تا 50 کیلو و 50 تا 60 شرکت دارند که این کشتی مخصوص ورزش کاران ورخانه ای بوده و افراد آزاد حق شرکت در کشتی پهلوانی زور خانه ای را ندارند.

گنجی، با اشاره به فعالیت تنها 5 گود زورخانه دانش آموزی در سطح کشور اضافه کرد:  اولین گود زورخانه دانش آموزی در سال 63 در منطقه 18 تهران به بهره برداری رسد و پس از آن چهار گود دیگر در شهرستان های خاش، شهریار، قم و تهران افتتاح و به بهره برداری رسده است.

وی، با انتقاد از موزای کاری ها در کشتی پهلوانی، یاد آور شد: کشتی پهلوانی و ورزش زورخانه ای ورزشی ایرانی- اسلامی است که مهم ترین پیام آن علاوه بر تربیت عملی نسل جوان انقلاب، تکریم حریم و حرم است.

رئیس انجمن کشتی پهلوانی و ورزش های زورخانه ای دانش آموزی کشور، از زورخانه به عنوان پایگاه تعلیم و تربیت ایرانی اسلامی ایاد کرد و ابراز داشت: زورخانه محل ذکر پرودگار، آرامش جان و اطمینان بخش قلب ها است.

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه