پورتال اداره کل آموزش وپرورش خراسان جنوبي
کدمطلب: w5S3402W      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۲۰ ۱۲:۳۵:۱۰      تعداد بازديد اين صفحه:  ۱۹۳
رئیس فدراسیون ورزش پهلوانی و زورخانه ای خبر داد:

قم میزبان دهمین جشنواره ورزش پهلوانی و زورخانه ای

رئیس فدراسیون ورزش پهلوانی و زورخانه ای گفت: با تعامل و همکاری مسئولین وزارت آموزش و پرورش شش ماه دوم سال جاری دهمین جشنواره کشتی پهلوانی و ورزش های زورخانه ای دانش آموزان کشور به میزبانی استان قم برگزار می شود.

به گزارش اداره اطلاع رسلا و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان جنوبی، مجتبی جوهری صبح امروز در جشنواره کشتی پهلوانی و ورزش های زورخانه ای دانش آموزان دوره اول متوسطه کشور در بیرجند، اظهار کرد: در حال  حاضر قریب 800 زورخانه در سطح کشور در بخش های دولتی، خصوصی و خیری فعالیت می کنند.

وی، با اشاره تصویب آیین نامه جدید فدراسیون کشتی پهلوانی و ورزش های زور خانه ای، تصریح کرد: جشنواره این ورزش ها در خراسان جنوبی بر اساس آیین نامه جدید فدراسیون برگزار می شود.

رئیس فدراسیون ورزش پهلوانی و زور خانه ای از دانش آموزان و فرهنگیان کشور به عنوان پشتوانه مستحکم ورزش پهلوانی و زورخانه ای یاد کرد و افزود: به منظور ترویج و گسترش فرهنگ ورزش پهلوانی و زور خانه ای و پشتوانه سازی برای این ورزش، دوره های آموزشی برای مربیان درس تربیت بدنی و دانش آموزان باستانی کار اجرا می شود.

جوهری،  اجرای منویات رهبر معظم انقلاب در خصوص توسعه و ترویج ورزش پهلوانی را مهم ترین رویکرد این فدراسیون دانست و تصریح کرد: در سال جاری کلنگ احداث زورخانه شهرستان قاین به زمین خورده است.

وی بر اجرای طرح استعداد یابی  در کنار برگزاری این جشنواره تاکید کرد و ادامه داد: در حال حاضر یکصد زورخانه در سه بخش دولتی، خصوصی و خیری در دست احداث است که پیش بینی می شود تا  پایان سال 97 بخش قابل توجهی ازاین  یکصد گود زورخانه به بهره برداری برسد.

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه