پورتال اداره کل آموزش وپرورش خراسان جنوبي
کدمطلب: JK1Pvwwq      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۲۲ ۰۸:۵۲:۴۸      تعداد بازديد اين صفحه:  ۲۴۴
در اختتامیه جشنواره کشتی پهلوانی و ورزشهای زورخانه ای مطرح شد:

خراسان جنوبی قهرمان تیمی مسابقات زورخانه ای کشور

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: خراسان جنوبی موفق به کسب عنوان قهرمانی نهمین جشنواره کشتی پهلوانی و ورزشهای زورخانه ای دانش آموزان متوسطه اول در بخش تیمی زورخانه ای شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان جنوبی، عباس لامعی در مراسم اختتامیه این جشنواره اظهار کرد: کشتی پهلوانی نماد فرهنگ و منش ایرانی و اسلامی ملت ایران است که نسل به نسل در شریان جوانان جریان داشته و دارد.

وی، لازمه توسعه و گسترش ورزش قهرمانی و پهلوانی را توجه جدی به ورزش مدارس دانست و تأکید کرد: هدف از برگزاری این دست جشنواره ها سوای پیوند مودت و استحکام دوستی ها، آشنایی دانش آموزان با آداب و رسوم مناطق مختلف ایران است.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با اشاره به شرکت 16 تیم دانش آموزای در این جشنواره ادامه داد: در رشته تیمی ورزش زورخانه ای تیم های  کردستان و کرمان پس از خراسان جنوبی موفق به کسب رتبه های دوم و سوم این دوره از بازی ها شدند.

وی اضافه کرد: در رشته کشتی پهلوانی و در اوزان 85 کیلو و 100 کیلو گرم خراسان رضوی موفق به کسب عنوان قهرمانی شد و استان های همدان و شهرستان های تهران در وزن 85 کیلو گرم و شهرستان های تهران و مازندران در وزن 100 کیلو گرم  در رده های بعدی قرار گرفتند.

این مقام مسئول در آموزش و پرورش خراسان جنوبی تصریح کرد: در وزن 50 کیلوی کشتی پهلوانی نیز استانهای تهران، خراسان جنوبی و کردستان حائز مقام های برتر شدند و استانهای اصفهان، فارس و کردستان هم موفق به کسب رتبه های نخست وزن 60 کیلو گرم را به دست آوردند.

دبیر شورای آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان این که برگزاری مسابقات مهارت های فردی زورخانه ای  در 5 رشته برگزار شد،ادامه داد: ورزشکاران دانش آموز باستانی کار در رشته های کباده، سنگ، چرخ تیز، چرخ چمنی و میل با هم به رقابت پرداختند.

مدیر کل آموزش و پرو.رش خراسان جنوبی یاد آور شد در رشته انفرادی سنگ و در مثبت 60 کیلو گرم استان های همدان، کرمانشاه و یزد به ترتیب در رتبه های اول تا سوم قرار گرفتند و در منفی60 کیلو گرم این رشته، کرمان، مازندران و چهار محال و بختیاری به مقام های برتر دست یافتند.

وی، خاطر نشان کرد: در کباده و در وزن مثبت 60 کیلو، همدان، سمنان و فارس و در منفی 60 کیلو استان های، خراسان جنوبی و کردستان مقام های اول تا سوم را از آن خود کردند.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، افزود: در چرخ چمنی و در وزن مثبت 60 کیلو استان های، فارس، کردستان، اصفهان و در وزن منفی 60 کیلو استان های چهارمحال و بختیاری، سمنان و کرمان حائز رتبه های برتر شدند.

وی، خاطر نشان کرد: در چرخ تیز و وزن مثبت 60 کیلو نیز، استان های کرمان، کردستان و سمنان و در وزن منفی 60 کیلوی این وسیله استان های خراسان جنوبی یزد و سمنان مقام های اول تا سوم را کسب کردند.

دبیر شورای آموزش و پرورش خراسان جنوبی، با اشاره به مهارت میل زنی گفت: در وزن منفی 60 کیلوی این ماده استان های خراسان جنوبی، کرمان و کردستان و در وزن مثبت 60 کیلو استان های کرمان، کردستان و سمنان به رتبه های برتر دست یافتند.

وی یاد آور شد: در بخش مرشدی استان کرمانشاه موفق به کسب رتبه نخست شد و استان اصفهان نیز به مقام نایب قهرمانی نهمین جشنواره کشتی پهلوانی و ورزش زورخانه ای دانش آموزان کشور رسید و خراسان جنوبی و یزد مشترکا سوم شدند.

لامعی، ادامه داد: در مجموع بخش مهارت های فردی، استان های کردستان، اصفهان و خراسان جنوبی به مقام های برتر درست یافتند.

وی، یاد آور شد: در مجموع نیز تیم  کردستان به قهرمانی رسید ،خراسان جنوبی نایب قهرمان جشنواره شد و تیم مازندران به مقام سوم نهمین جشنواراه  کشتی پهلوانی و ورزشهای زورخانه ای دانش آموزان متوسطه اول کشور دست یافت.

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه