پورتال اداره کل آموزش وپرورش خراسان جنوبي
کدمطلب: QGMdcS0r      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۲۵ ۱۳:۱۲:۵۹      تعداد بازديد اين صفحه:  ۲۲۱
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی خبر داد:

راهیابی 4دانش آموز باستانی کار به تیم ملی نوجوانان

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: پس از اتمام جشنواره ورزش های پهلوانی و زورخانه ای دانش آموزان دوره اول متوسطه کشور در بیرجند، 4 دانش آموز باستانی کار استان به تیم ملی نوجوانان دعوت شدند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان جنوبی، عباس لامعی صبح امروز در دومین نشست شورای  آموزش و پرورش استان در سال جاری اظهار کرد: دانش آموزان بهدانی، صالحی، رشیدی و سامانی در رشته های چرخ تیز، کشتی پهلوانی و میل بازی به اردوی تیم ملی نوجوانان دعوت شدند.

وی با اشاره به رضایتمندی ناظرین فدراسیون ورزش های پهلوانی و زورخانه ای از میزبانی خراسان جنوبی، تصریح کرد: برای اولین بار در خراسان جنوبی طرح استعداد یابی از دانش آموزان به روش کاملا علمی و رسمی توسط ناظرین فدراسیون ورزش های پهلوانی و زورخانه ای انجام شد.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، توسعه، گسترش و تقویت و رزش پهلوانی و زورخانه ای را رویکرد مهم آموزش و پرورش استان در امر تربیت بدنی و سلامت دانش آموزان دانست و ادامه داد: از سال تحصیلی آینده ورزش های باستانی در 30 مدرسه ابتدایی توسط معلمان تربیت بدنی مجرب استان به دانش آموزان علاقمند آموزش داده می شود.

لامعی، از فعالیت 140 پایگاه غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان در 12 شهرستان و منطقه استان خبر داد و افزود: این تعداد پایگاه در زمینه های علمی، فرهنگی، هنری، ورزشی، مباحث دینی و رشته هایی نظیر بهداشت، کمکهای اولیه و  مهارت آموزی مشغول آموزش و تربیت نسل جوان خراسان جنوبی می باشند.

وی، از قریب 80 کانون فرهنگی تربیتی، سالن ورزشی و پژوهش سرا به عنوان هسته های اصلی غنی سازی اوقات فراغت در خراسان جنوبی یاد کرد و ابراز داشت: پیش بینی می شود بیش از 14 هزار دانش آموز از مزایای پایگاه های غنی سازی اوقات فراغت آموزش و پرورش بهره مند شوند.

دبیر شورای آموزش و پرورش استان، با بیان این که پایگاه های اوقات فراغت به صورت خودگردان و به وسیله مشارکت های مردمی اداره می شود، اضافه کرد: موازی کاری دستگاه ها و تشکیل کلاس های اوقات فراغت در فضاهای نامناسب نه تنها بازدهی لازم را ندارد بلکه زمینه ساز عدم استقبال دانش آموزان از این کلاس ها می شود.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی اجرای صحیح علمی و اصولی هدایت تحصیلی را مهم ترین دغدغه مسئولین آموزش و پرورش استان دانست و یاد آور شد: امسال به منظور جلوگیری از اتلاف وقت دانش آموزان و هدایت صحیح تحصیلی، شغلی آنان استان به 5 قطب تقسیم شد و تا کنون بیش از 10 نشست در آموزش و پرورش استان برگزار شده و تمهیدات لازم اندیشیده شده است.

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه